Jak dobrać pompę obiegową do ogrzewania podłogowego?

Decydując się na ogrzewanie podłogowe, należy dopasować do niego pompę obiegową. Jej wybór jest bardzo ważny, ponieważ to właśnie pompa ma duży wpływ na optymalne działanie całego ogrzewania. Warto postawić jest na modele sprawdzone, pochodzące od znanych producentów, takie które posiadają wszystkie niezbędne atesty. Źle dobrana pompa może oznaczać awarię całej instalacji. A co za tym idzie wiele niedogodności dla domowników oraz spore koszty. Jeśli chcesz dowiedzieć się co wyróżnia dobre pompy obiegowe oraz jakie rodzaje ich polecane są przez fachowców – koniecznie zapoznaj się z naszym dzisiejszym wpisem!

instalacja grzewcza

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru pompy obiegowej do c.o.?

Wybierając pompę obiegową do c.o., z pewnością nie należy brać pod uwagę tylko jej ceny. Jest to bowiem urządzenie, które ma bezpośredni wpływ na sprawność ogrzewania. Z tego względu powinno się, dokładnie zapoznać się z parametrami technicznymi danego urządzenia. Dobra pompa obiegowa to bowiem taka, którą cechuje najwyższa jakość wykonania. Idealny model powinien być trwały i przez długie lata bezawaryjny. Czasem jednak, nawet po opisie parametrów, które zdają się być bardzo dobre, pompa psuje się po roku czy po dwóch użytkowania. Z tego względu warto także sprawdzić jak długa jest gwarancja producenta. Jest ona niezmiernie ważnym czynnikiem, który może powiedzieć nam wiele o jakości tego urządzenia.

Pompy obiegowe, które montowane są w domach jednorodzinnych nie mają zbyt dużych rozmiarów. Występują w długościach 180 mm lub 130 mm. Wybór tej odpowiedniej zdeterminowany jest między innymi ilością miejsca w skrzynce z rozdzielaczem.

Polecane pompy obiegowe!

Do polecanych przez fachowców pomp obiegowych z całą pewnością zaliczyć można elektroniczne pompy obiegowe Mercurio. Ten rodzaj pomp sprawdzi się w instalacjach centralnego ogrzewania, instalacjach klimatyzacyjnych, solarnych a także i pomp ciepła. Porównując tę pompę do tych starego typu, uzyskać można oszczędności energii elektrycznej wynoszącej nawet 80%! Pompa obiegowa Mercurio posiada specjalnie zaprojektowaną tuleję inspekcyjną, która jest umieszczona na osi wału. Dzięki temu posiada ona możliwość odpowietrzania oraz awaryjnego rozruchu silnika. Wspomniana pompa została wykonana z dobrych pod względem jakości materiałów takich jak: żeliwo (korpus), aluminium (obudowa silnika), ceramika (wał i łożyska), pianka biodegradowalna (izolacja).

Do polecanych na rynku modeli zaliczyć można także elektroniczne pompy Helio Circula. One także sprawdzają się w instalacjach centralnego ogrzewania, klimatyzacyjnych, solarnych i pomp ciepła. Do zalet tych pomp nowej generacji zaliczyć można: serwis w domu klienta w 48 h, oszczędność energii oraz ciche działanie. Warto wspomnieć także o tym, że wymienione pompy, pomimo wysokiej jakości wykonania oraz szeregu technologii, w które zostały wyposażone, nie kosztują dużo. Produkty te dostępne są w dobrych branżowych sklepach hydraulicznych i instalacyjnych.

One thought on “Jak dobrać pompę obiegową do ogrzewania podłogowego?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście − 7 =