Zobacz najciekawsze łazienkowe trendy tego roku!

Dla wielu z nas toaleta powinna stanowić nie jedynie funkcjonalna oraz estetyczna, ale także odpowiednio zorganizowana, tak żeby służyła relaksowi. Zatem remontując bądź aranżując nowoczesną toaletę, powinniśmy dążyć do realizacji tych trzech elementów, zaś jej stylistyka winna dotyczyć nie jedynie z panującej mody, lecz także z naszego gustu bądź charakteru.
Kolor w toalecie nie musi męczyć, może zostać wprowadzony do pomieszczenia za pomocą dodatków a także akcesoriów łazienkowych. Kabiny prysznicowe od lat cieszą się większym zainteresowaniem niż wanny. Z kilku powodów, zabierają mało miejsca, pasują do każdej toalety, są łatwe w montażu, ekonomiczne, łatwe w zachowaniu higieny, posiadają wiele funkcji. Dzisiaj powszechne są kabiny prysznicowe w stylu Walk-In wypierając tradycyjne kabiny narożne. Kolory fioletu, różu czy też intensywnej czerwieni mogą odnaleźć się na ścianach niekonwencjonalnych łazienek. Oprócz szybkiego i łatwego sprzątania kabiny prysznicowe typu walk-in umożliwiają proste oraz stabilne wejście, jak jednocześnie zapewniają większą swobodę poruszania się w łazience bez zagrożenia potknięcia się. Dlatego są one idealnym rozwiązaniem dla współczesnych toalet bez barier, gdzie także młode jak i stare osoby czują się w pewnym stopniu komfortowo. Prym również wiodą rozwiązania zapewniające płynną regulację parametrów oraz te poprawiające poziom higieny i komfort użytkowania. Regulacja termostatyczna z dodatkową opcją podświetlenia podnosi także atrakcyjność optyczną baterii. Coraz powszechniej baterie zaskakują nas żywymi odcieniami.

Dzięki ciekawym zestawieniom kolorystycznym możemy otrzymać zupełnie inny charakter łazienki. Decydując się na zestaw wyrazistych kolorów musimy uważać na niebezpieczeństwo związane z optycznym pomniejszeniem powierzchni.
Projektując schody warto skorzystać z usług stylisty wnętrz, jaki pomoże urządzić optymalnie dowolną powierzchnię. Moim zdaniem najlepiej jest postawić na dobrą jakość i trwałość, zatem do realizacji naszych schodów należy dobrać odporne drewno suszone odpowiedniej wilgotności. Dopiero tak dostosowany naturalny materiał będzie odpowiednio mocny a także odporny, co przełoży się na dziesiątki lat bezusterkowej eksploatacji schodów. Szczególnie rekomendujemy schody z drzewa dębowego oraz bukowego, jakie wyróżniają się wyjątkową twardością, solidnością i odpornością na wycieranie. Godną polecenia ofertą są zarówno schody jesionowe, jakie realnie nie ustępują dębowym i bukowym pod względem twardości, a wyróżniają się ponadto ciekawym ubarwieniem i pręgowaną strukturą. Koszt schodów jest bardzo różny, zależnie od kształtu oraz wymiarów oraz dobranych materiałów wykończeniowych. Niesamowicie kosztowne może być np. drzewo egzotyczne na stopnie. Niewątpliwe najtańszym rozwiązaniem będą schody wewnętrzne z drewna jodłowego lub sosnowego. Sporym zainteresowaniem cieszą się schody na konstrukcji, jakie wspaniale prezentują się w pomieszczeniach niekonwencjonalnych. Wybierają schody do naszego domu należy jednocześnie uwzględnić ogólny Design całej aranżacji tak by schody do niej pasowały. Schody są lekkie oraz nie zabierają optycznie zbyt wiele powierzchni, przy czym nadają pomieszczeniu unikalnego nastroju, dlatego warto w nie zainwestować.