Zlewozmywaki granitowe – luksus i komfort w jednym!

Zlew granitowy to najwyższa półka w temacie zlewozmywaków, ale również najdroższa. Jakie opcje mają osoby z mniejszym budżetem – sprawdź, jakie możliwość przygotowaliśmy.
Zlewozmywaki podzielić możemy w pierwszej kolejności pod kątem surowców, z jakich są stworzone. W tej dziedzinie powiększa się zakres materiałowy, technicy oraz inżynierowie z roku na rok prześcigają się w pomysłach, jakie jeszcze nowe materiały użyć do produkcji elementów kuchennych. Zlewy kuchenne granitowe zasadniczo wyróżnia wyższa cena od metalowych, ale nie wolno zapominać tym, że granit jest surowcem wysoce wytrzymałym. Inspiracją dla wielu Gospodyń może być również fakt, iż nie widać na jego strukturze charakterystycznych zacieków a także śladów wody po zmywaniu naczyń. W następnej kolejności rozdzielamy zlewy pod kątem ilości posiadanych komór. Nowatorskie zlewozmywaki granitowe dwukomorowe a także jednokomorowe znajdują różne grono nabywców. Szeroki zlewozmywak granitowy dwukomorowy przeważnie kupują kilkuosobowe rodziny, w których tradycją jest wspólne biesiadowanie, po jakim pozostają całe hałdy naczyń do umycia i uporządkowania. Te zlewy są bardzo pojemne i wygodne w użytkowaniu. Z kolei osobom żyjącym samotnie wystarczy 1-komorowa opcja zlewu. Konieczność dopasowania zlewozmywaka do różnych rozwiązań architektonicznych w domu w obecnych czasach nie stanowi już kłopotu. Producenci przyzwyczajeni są już do tego, iż Konsument ma prawo zażyczyć sobie rozwiązanie jeszcze do niedawna będące dalekie od możliwości konstrukcyjnych oraz produkcyjnych. Dzięki temu zlew można umieścić np. w rogu kuchni. To doskonale rozwiązanie dla kuchni o małych rozmiarach. Umieszczony tam zlewozmywak granitowy jednokomorowy, narożny, z ociekaczem będzie funkcjonował w sposób niesamowicie dyskretny. Najważniejsze, że nie będzie przeszkadzał w dotarciu do innych sprzętów i elementów wyposażenia kuchni, lodówki, gazówki, zmywarki, itp. Na estetyczny zlewozmywak kamienny nie warto żałować pieniędzy. Jest to przeważnie dobry zakup na długie lata.

Sprawdziliśmy, jakie warianty zlewozmywaków wyróżniają się największą wytrzymałością oraz zachowują swoją funkcjonalność oraz atrakcyjny wygląd przez długie lata – czytaj więcej!
Estetyczny wygląd oraz innowacyjny design jest zdecydowanie jedną z ich największych zalet zlewów granitowych. Tańszą wersją dla zlewów granitowych są zlewozmywaki kompozytowe. To, co je różni to surowiec mineralny, z jakiego są stworzone oraz układ procentowy wypełniacza mineralnego do lepiszcza, czyli żywicy poliestrowej, z jaką jest mieszany, by zachować szczelność a także spójność struktury. Zlewozmywaki granitowe stworzone są z granitu oraz posiadają wyższą wartość minerału w stosunku do lepiszcza. Kompozytowe składają się z piasków pochodnych granitu, na przykład kwarcu, a w ich składzie jest niewątpliwie więcej żywicy poliestrowej aniżeli w zlewach granitowych. Ma to swoje słabości i zalety. Właściwością zlewów granitowych stanowi ich efektowniejszy wygląd oraz wyższa trwałość na zadrapania, natomiast kompozytowych – duża elastyczność, która sprawia, iż są niezwykle wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne. W nowoczesnej kuchni codziennie rozwija się życie rodzinne. Niezwykle ważny wydaje się zatem wybór tych elementów, które narażone są na codzienną eksploatację i te jakie przez długie lata winny nie tylko wykonywać swoją funkcję, ale także pozostawać eleganckie. Zlewozmywak stalowy jest jednak bardziej wszechstronnym rozwiązaniem. Okaże się przydatny w każdej kuchni i nie obciąży naszego budżetu tak bardzo, jak produkty granitowe. Jeżeli wybierzemy już zlew, konieczny okaże się także kupno baterii zlewozmywakowe. Wybrać możemy rozwiązania tradycyjne, instalowane w z boku lub korzystające z fotokomórki. Na rynku jest tak wiele modeli zlewozmywaków, że każdy znajdzie coś dla siebie – zarówno zwolennik oszczędnych, minimalistycznych fasonów (i minimalnych cen), jak także osoby poszukujące interesujących, designerskich zlewów do wymarzonej kuchni.