Wanny wolnostojące – co musisz wiedzieć?

Wnętrze wanien jest praktyczne, co zapewnia duży komfort kąpieli. Przed zakupem należałoby dobrze przemyśleć kwestie jej podłączenia oraz lokalizacji, tak aby po zakupie niespotkana nas niemiła niespodzianka.
W ofercie marketów znajdziemy bogate spektrum różnych wanien wolnostojących. Można je zróżnicować ze względu na materiał wykonania i wygląd. W aktualnych ofertach odnaleźć można duży asortyment nowoczesnych i zaprojektowanych zgodnie z najnowszymi trendami wanien. Wszystkie modele wanien charakteryzują się bardzo estetycznym wyglądem nawiązującym do klasycznego wzornictwa lub inspirowanym oryginalnymi, atrakcyjnymi pomysłami, jakie można znaleźć w folderach topowych producentów. Nadal dużym zainteresowaniem cieszą się wanny prostokątne o różnych wymiarach, nadające się także do łazienek zaprojektowanych w stylu klasycznym, jak również do niekonwencjonalnych pomieszczeń spełniających rolę komfortowego pokoju kąpielowego. Świetny wypoczynek można znaleźć we wnętrzu wanien okrągłych albo owalnych, które dzięki obłym kształtom gwarantują wielką wygodę podczas kąpieli. Warto zwrócić uwagę na wanny wolnostojące, jakie dobrze prezentują się w dużych łazienkach ustawione w kluczowym miejscu. Przede wszystkim liczy się wielkość oraz ustawność łazienki. Metraż (niewątpliwie im większy tym lepiej) jest głównym kryterium, którym należy kierować się podczas zakupu wanny wolnostojącej. Pod niego wybieramy właściwy rozmiar a także układ wanny. W średnim wnętrzu sprawdzi się rodzaj prostokątny, położony pod ścianą. Choć trzeba przyznać, że takie rozwiązanie nieco osłabia efekt, jaki niesie za sobą wanna wolnostojąca.

Wanny wolnostojące to wynalazek relatywnie dawny, jednak przez wiele lat nieszanowany. Dopiero niedawno powróciły w ożywionej, nowej wersji, by na nowo zachwycać pięknem swej prostoty.
Modele z wyciąganą wylewką uproszczą napełnianie wysokich naczyń wodą. Dzięki wyciąganej wylewce używanie baterii jest łatwe oraz praktyczne. Kolejnym dobrym rozwiązaniem jest perlator z systemem anti scale. Jest to niewielka siateczka, która natlenia wodę. W rezultacie używamy jej mniej. Przystosowana do naszych potrzeb wylewka to podstawa funkcjonalności. Należałoby mieć na uwadze, iż im wyższa wylewka, tym łatwiej jest z niej korzystać – pozostaje więcej przestrzeni do pracy. Sprawdzi się jednak raczej w przypadku dużych, wielokomorowych, głębokich zlewozmywaków – wysoka wylewka a także niewielki jednokomorowy zlewozmywak to połączenie, które trzeba bardzo dokładnie przeanalizować. Należy tak dostosować dane rozwiązanie, żeby zyskać najbardziej praktyczny system, a jednocześnie – zadbać o proporcje. Na początku zwróćmy więc uwagę, żeby kran był przystosowany wielkością do zlewozmywaka. Przy większych i dwukomorowych należałoby dopilnować, aby miał także duży kąt obrotu. Dobrze też, by był oczywisty w obsłudze a także łatwo się odkręcał, jest to ważne w sytuacji, kiedy mamy brudne dłonie oraz próbujemy odkręcić dźwignię łokciem. Oczywiście, równie ważny co ergonomia jest design, wylewka pomimo stosunkowo niewielkich wymiarów przyciąga wzrok również może stanowić subtelny akcent podkreślający nastrój kuchni. Baterie kuchenne bezdotykowe mają mechanizm, jaki wyczuwa zbliżone dłonie oraz po pewnym okresie wypływ wody jest automatycznie wyłączany, a ponowne włączenie baterii odbywa się po powtórnym przybliżeniu dłoni. W przypadku montażu bardziej skomplikowanych baterii termostatycznych czy współpracujących z bojlerem, albo z specjalnymi zestawami wkładów oczyszczających należy zdać się na autoryzowanego profesjonalistę. Dla rodzin dbających o oszczędność, która przekłada się zarówno na troskę o środowisko jak też finanse dobrym rozwiązaniem będzie bateria z perlatorem. Posiada ona ceramiczny regulator, który sprawia, iż po uruchomieniu z kranu popłynie zimna woda, a niezmieszana, jak w przypadku baterii tradycyjnych. Biorąc pod uwagę częstość użytkowania z tego sprzętu, oszczędności mogą okazać się znaczne.