Szafki podumywalkowe – czy to dobry pomysł?

Alternatywą, po którą sięgają zwłaszcza architekci niekonwencjonalnych, designerskich toalet, są czarne szafki pod umywalkę, często wykończone na wysoki połysk. Dowiedz się więcej o dobrym wyborze szafki!
Konfiguracja szafki uzależniona jest od umywalki. Zasadniczo można wskazać dwa modele: z umywalką nablatową bądź umywalką nakładaną na szafkę. Poza względami praktycznymi równie kluczowy jest styl szafki. Winna być ona dobrana formą i kolorem do reszty urządzenia toalety. Warto także postawić na sprawdzone kontrasty – jeśli ściany są barwne, to można się zdecydować na białe lub czarne meble. Wbrew pozorom jeden kolor w ubikacji może być trochę nudzący. Do białej umywalki pasuje szafka w tym samym kolorze bądź czarna czy w naturalnym kolorze drewna. Takie połączenie jest także polecane przez wielu producentów. Ale jeśli ktoś uwielbia eksperymenty, nic nie stoi na przeszkodzie, aby skusić się na mniej oczywiste połączenia. Na rynku są dostępne modele klasyczne, rustykalne i bardziej innowacyjne. Ważną decyzją jest określenie czy nasze nowe meble łazienkowe będą stać bezpośrednio na podłodze czy może mają być powieszone na ścianie. Dla amatorów nietypowych rozwiązań: w roli szafki pod umywalkę – stylowa ciemna konsola z estetycznie toczonymi nóżkami.

Szafka podumywalkowa to znakomite miejsce na gromadzenie kremów, akcesoriów czy przyborów do makijażu. Prócz wygląda bardzo ważna jest także jej funkcjonalność, o czym dzisiaj powiemy trochę więcej.
Szafki podumywalkowe oferują ogromną liczbę praktycznych szuflad oraz schowków, tak, żeby każda rzecz miała swoje miejsce. Ponadto posiadają piękne, eleganckie wzornictwo oraz oryginalne kolory – w propozycji producentów wybór jest tak wielki, iż każdy znajdzie szafkę odpowiednią do własnej aranżacji łazienki. Zaletą tego elementu wyposażenia jest fakt, iż często pojedyncza szafka podumywalkowa jest tak pojemna, iż nie potrzebujemy kupować całego kompletu mebli. To rozwiązanie idealne, zwłaszcza do toalet o małych przestrzeniach czy np. łazienki dla gości. Przy wyborze mebli do łazienki należałoby wybierać egzemplarze kolorowe – szafki w barwie pomarańczy cz błękitu, co dzień będą nastrajać pozytywnie. Zazwyczaj to właśnie szafka pod umywalkę z blatem jest miejscem, na jakim umieszcza się mydelniczkę czy aplikator do mydła – nie robi się tego obok, zatem wybierając szafkę warto zwrócić uwagę na to, ile miejsca zajmą wyposażenia dodatkowe. Gdy nasza łazienka jest niewielka, warto zdecydować się na szafkę pod umywalkę. Winna być ona także elegancka a także wyglądem pasować do wystroju naszej łazienki, lecz również praktyczna, a ściśle rzecz mówiąc – pojemna. Wybierając tego rodzaju szafki, należałoby zwrócić uwagę na surowiec, z jakiego są wykonane – powinien być on bowiem wytrzymały na wilgoć. Warto też zwrócić uwagę czy powierzchnia naszych mebli łazienkowych została wykończona w sposób dobry. Kluczowe będą również wymiary naszej szafki. Bez wątpienia obecnie panuje połysk, jaki imponuje swym designem. Biel frontów kontrastuje z drewnopodobnym dekorem korpusu. W przypadku szafek na umywalki podblatowe przeważnie nie montuje się w nich szuflad, ponieważ znajdowałyby się bardzo nisko, natomiast są od tego wyjątki. Dosyć często natomiast szafki pod umywalki z niskimi syfonami posiadają szuflady w górnej części. To korzystne rozwiązanie, bowiem z szuflady łatwiej jest korzystać, niż z niskiej, ale stosunkowo głębokiej półki. Podczas wybierania szafki łazienkowej pod umywalkę należałoby również zadbać o to, aby posiadała ona właściwą wnękę na nogi – wieczne uderzanie palcami stopy o blat szafki niewątpliwie nie dostarcza przyjemnych wrażeń a także po jakimś czasie może już być trochę wkurzające. Szafka do toalety ze zintegrowaną wnęką na stopy sprawi, że wnętrze zyska na funkcjonalności, a wykonywanie codziennych czynności higienicznych stanie się niezwykle komfortowe. Przeważnie wybierany jest model z umywalką nasadzaną na szafkę. Producenci mebli oraz armatury często proponują gotowe pakiety. Dzięki temu rozwiązuje się kłopot, czy szafka pasuje do umywalki. Kupując szafkę osobno, trzeba ją odpowiednio dostosować do umywalki. Dużo większe pole manewru umożliwia umywalka nablatowa. Jeżeli jest mała, szafka może być większa i szersza. Wówczas obok umywalki można umieścić podręczne kosmetyki albo szczotki do zębów. To również sposób na lepszą, bardziej efektywną aranżację.