Schody drewniane – sprawdzamy opinie klientów

Schody świetnie wpisują się w aranżacje nowoczesnego budynku. Należałoby przed ich kupnem wykonać analizę a także dopapsować projekt, jaki zaspokoi nasze wszystkie wymagania.
Schody drewniane są elementami obiektu umożliwiającymi przechodzenie pomiędzy kondygnacjami. Mogą posiadać budowę samonośną bądź zostać umocowane na wylewce betonowej. Do stworzenia schodów głównie wykorzystuje się drewno rodzime (np. dąb, buk, wiśnia). Najdroższe w stworzeniu, luksusowe schody powstają z drzewa egzotycznego (np. banki rai, teak, eukaliptus). W przypadku schodów drewnianych bardzo istotna jest ich impregnacja – na rynku dostępne są dwa wariantów lakierów – rozpuszczalnikowe a także wodne. Pierwszy rodzaj jest robiony na bazie rozpuszczalników ropopochodnych, natomiast drugi na bazie wodny pitnej. Zarówno lakiery rozpuszczalnikowe, jak również lakiery wodne mogą występować w wariancie matowym, jak i połyskującym, tworząc na powierzchni schodów oczekiwaną powłokę. Lakier błyszczący jest wyraźnie bardziej efektowny oraz pasuje do luksusowych, nowoczesnych mieszkań, należy jednakże pamiętać, że każde porysowania oraz wady jego powierzchni będą podwójnie widocznie. Warto zastanowić się przede wszystkim, czemu schody służą. W budynku wchodzi się po nich na wyższe piętro wiele razy dziennie. Korzystają z nich zarówno dorośli, jak i osoby starsze, częstokroć niepełnosprawne, a także dzieci. Z jednej strony konstrukcja musi być wytrzymała na długotrwałe obciążenia, a z innej odpowiednio zabezpieczona przed upadkiem z ogromnej wysokości.

W sferze aranżacji mieszkań proste rozwiązania niejednokrotnie są najlepsze a także przynoszą najbardziej spektakularne efekty. Powyższe zdanie sprawdza się doskonale w tematyce schodów zrobionych z drewna.
Projektując schody warto skorzystać z usług architekta mieszkań, jaki ułatwi zaaranżować optymalnie dowolną przestrzeń. Moim zdaniem najlepiej jest postawić na wysoką jakość a także trwałość, dlatego do produkcji naszych schodów należy dobrać wytrzymałe drewno suszone właściwej wilgotności. Właśnie tak dostosowany naturalny surowiec będzie odpowiednio trwały a także odporny, co przełoży się na dziesiątki lat bezusterkowej eksploatacji schodów. Zwłaszcza rekomendujemy schody z drzewa dębowego a także bukowego, które wyróżniają się dużą twardością, wytrzymałością i odpornością na wycieranie. Wartą polecenia ofertą są zarówno schody jesionowe, jakie właściwie nie ustępują dębowym i bukowym pod względem wytrzymałości, a cechują się ponadto oryginalnym ubarwieniem i prążkowaną strukturą. Koszt schodów jest bardzo różny, zależnie od kształtu a także rozmiarów i dobranych materiałów wykończeniowych. Bardzo drogie może być np. drzewo egzotyczne na stopnie. Niewątpliwe najtańszym wyjściem będą schody wewnętrzne z drzewa jodłowego czy sosnowego. Dużym zainteresowaniem cieszą się schody na konstrukcji, które dobrze prezentują się w pomieszczeniach współczesnych. Dopasowując schody do naszego domu trzeba także uwzględnić ogólny Projekt całej aranżacji tak żeby schody do niej pasowały. Schody są lekkie i nie zabierają optycznie zbyt dużo przestrzeni, przy czym nadają pomieszczeniu oryginalnego charakteru, zatem warto w nie zainwestować.