Parawany nawannowe – dlaczego warto w nie zainwestować?

Kryterium, jakim powinniśmy się kierować, dopasowując parawan prysznicowy do wanien prostokątnych, jest wysoka jakość produktu a także niewygórowana cena, co niestety nie zawsze idzie w parze.
Parawan nawannowy można instalować na wannach prostokątnych z prostą górną krawędzią lub na innych tradycyjnych wannach prostokątnych z prostą górną krawędzią dostępnych na rynku. Parawan z tworzywa syntetycznego będzie najlżejszy, co najlepiej sprawdzi się w wersji harmonijkowej oraz uchylnej. Parawany nawannowe wykonywane są ze szkła hartowanego lub z szyb polistyrenowych (to bezpieczne surowce). Decydując się na parawan należy również wybrać do niego właściwą wannę – musi mieć gładką powierzchnię górną żeby można było prosto składać parawan a także dobre wypłaszczenie dna żeby zapewnić bezpieczne wzięcie prysznica. Nie jest to hipotetycznie niezbędne, ale by mieć gwarancję, iż gotowy parawan będzie dobrze dopracowany, warto kwestię dopasowania rozmiaru zlecić specjalistom, tym bardziej iż montaż zabudowy wymaga pozostawiania konkretnej przestrzeni w celu zabezpieczenia funkcjonalności. Pewnym kłopotem jest to, iż na powierzchni szklanej zostają zacieki z wody – należałoby wówczas zakupić parawan na wannę impregnowany dodatkową powłoką, jaka uniemożliwi osadom gromadzenie się a także jednocześnie uprości sprzątanie. Parawan nawannowy to eleganckie i nowatorskie rozwiązanie dla osób ceniących czystość łazienki a także piękny design. Możemy dobrać parawan nawannowy prawy bądź lewy w zależności od strony, z której będzie umieszczany. Parawan składa się z jednego nieruchomego oraz pojedynczego ruchomego elementu, jaki można odchylić do wewnątrz nad wannę czy na zewnątrz do ściany. Jeżeli już pojawi się osad – optymalnie jest czyścić parawan nawannowy profesjonalnymi środkami czystości, jakie nie zniszczą powierzchni. Pytajmy sprzedających o plastyczną listwę, dzięki której ramię będzie przylegało do wanny, kiedy parawan jest rozwinięty. Te drugie są wygodniejsze (łatwiej doczyścić parawan), a przy tym wyglądają znacznie ładniej a także delikatniej.

Ile razy wzięcie kąpieli w wannie kończyło się zalaniem całej łazienki? Parawan harmonijkowy można montować na każdym typie wanny (montaż jest w zasadzie bezinwazyjny, nie wymaga instalacji szyn), po złożeniu zajmuje niewiele miejsca i daje możliwość zamontowania nad wanną suszarki na pranie.
Relatywnie najmniej powszechnym rodzajem wśród tego rodzaju asortymentu jest parawan nawannowy wahadłowy. Bez względu na materiał, z jakiego parawan jest zrobiony, wycierajmy jego nawierzchnię do sucha po każdym używaniu prysznica czy po kąpieli. Warto jednak zdecydować się na parawan na wannę od znanego oraz cenionego producenta co zapewni nam, że produkt będzie służył przez długi okres. Na przykład do wanny narożnej parawan musimy stworzyć na wymiar u producenta czy szklarza. Dużo tańsze, jeśli chodzi parawan prysznicowy, są parawany nawannowe z tworzyw sztucznych. Parawan nawannowy jest idealnym sposobem na to, żeby łazienka wyposażona była również w wannę, jak także natrysk. Bez względu na materiał, bezpieczniej dla nas jest wybrać parawan półmatowy albo z nadrukiem – będzie bardziej widoczny a także przez to nie będziemy w niego się uderzać. Szyny parawanów nawannowych przeważnie mocuje się na wannie oraz ścianach, niektóre z nich są montowane na wannie, na suficie oraz po bokach – dzięki temu powierzchnię kąpielowa jest w całości zamknięta. Jeżeli lubimy nowości poszukujmy ciekawych projektów parawanów bezramowych, jeżeli natomiast chcemy mieć luksusowe wnętrze łazienki, dobre dla niego będą parawany nawannowe chromowanych elementach. Kluczowe jest też, czy parawan nawannowy posiada warstwę zapobiegającą zanieczyszczeniom oraz zaciekom oraz czy można wypiąć drzwi do sprzątania. Parawany nawannowe harmonijkowe także składają się z pojedynczego albo kilku elementów i tak jak przesuwne pasują do każdego modelu wanny. W zależności od wybranego wariantu, przesuwne parawany nawannowe potrafią mieć od jednego do nawet sześciu bądź siedmiu skrzydeł. Rozłożony parawan winien zostać ustawiony tak, by profile dolne znajdywały się ponad brzegiem wanny, co umożliwi odpowiednie funkcjonowanie uszczelki. Parawan nawannowy to doskonały kompromis, jaki ucieszy wszystkich domowników i pozwoli usatysfakcjonować każdy łazienkowy kaprys.