Ogród zimowy – sprawdź porady ekspertów!

Każdy z nas może sobie zafundować ogród zimowy. W przypadku, gdy zaaranżujemy go samodzielnie koszt nie jest wysoki a efekt robi naprawdę niesamowite wrażenie na ludziach.
W ogrodach zimowych często używa się szkło mineralne. Powinno być odporne na uderzenia – dotyczy to przede wszystkim przeszklenia dachu, jaki jest narażone na grad bądź upadnięcie gałęzi drzewa. Przydatne jest pod tym względem szkło hartowane i tzw. bezpieczne, jakie dzięki powłoce folii po zbiciu nie rozsiewa się na ostre, kaleczące odłamki. Jeśli ogród zimowy jest bezpośrednio powiązany z budynkiem, można zastosować szkło antywłamaniowe. Ogrodu nie powinniśmy robić w pobliżu dużych drzew, bo grozi to naruszeniem konstrukcji w przypadku urwania się konaru, a spadające liście będą przykrywać dach. Te same konstrukcje używane są do zabudowy tarasów. Stworzona w ten sposób loggia umożliwi nam spędzać więcej czasu bliżej przyrody – w szczególności, gdy nie dysponujemy prywatnym ogrodem. Zorganizowana w jej wnętrzu oranżeria sprawi, że będziemy mogli cieszyć się obfitą roślinnością niezależnie od pory roku. Projektując konstrukcję oranżerii musimy uwzględnić układ lokalu i wielkość działki, a także zastanowić się nad nasłonecznieniem. W ten sposób unikniemy nadmiernego przegrzewania się kwiatów latem i uzyskamy optymalny klimat dla rozwoju roślinności.

Ogrody zimowe stają się coraz bardziej modne. Wygospodarowanie przestrzeni zamkniętej na tarasie przydomowym to możliwość wypoczynku a także radości z obcowania z przyrodą i jej otoczeniem przez pełen rok, nawet zimą!
Kiedy zechcemy mieć blat z kamienia jego waga będzie niebezpieczna dla konstrukcji mebli. Rozważnie jest wybrać wariant z klejonym obrzeżem. Kamienny blat charakteryzują się przeważnie nieskomplikowaną, minimalistyczną i niezwykłą formą, innowacyjnym wzornictwem akcentów. Meble innowacyjne mogą posiadać odważne, intensywne, jaskrawe kolory, fronty z połyskiem, gładkie powierzchnie, mogą być zintegrowane z pozostałymi elementami takimi jak metal czy aluminium. Warto postawić na projekty kuchni, w jakich biały połysk gra pierwsze skrzypce aranżacyjne. Zaprojektowane przez polskich architektów a także inżynierów przedstawiają się niezwykle efektownie. Gdy meble a także blat kuchenny zostaną już wybrane, nadszedła czas na zagospodarowanie ścian między niskimi, a górnymi witrynami kuchennymi. Na początku warto zaznaczyć, że ta przestrzeń winna wynosić ok. 50 cm wysokości. W przypadku, gdy domownicy są niewielkiego wzrostu, warto tę odległość zmniejszyć, żeby nie utrudnić korzystania z górnych półek. Dzięki temu uzyskujemy więcej miejsca na szafki kuchenne, jakie mogą posiadać jednocześnie większą głębokość. Biel jest zmienna – jasną kuchnie możemy dostosowywać do pory roku, naszego humoru czy po prostu do zmieniającej się mody. Wystarczy kila akcesoriów w postaci: ściereczek kuchennych, puszek na przyprawy i suche produkty, doniczek na kuchennych oknie, taka niewielka zmiana starczy, aby styl kuchni był całkowicie inny. W sieciówkach znajdziesz zarówno starannie wykonane meble dobrej jakości, jak i te stworzone z najtańszych tworzyw. Plusem tego rozwiązania jest wygoda – kupujesz zestaw, jaki wpadł Ci w oko i znasz finalny rezultat. W folderach sklepów znajdziesz duży wybór atrakcyjnych kuchni. Jeśli natomiast Twoja kuchnia ma trudny, nieustawny układ lub po prostu masz własną, jasną koncepcję tego, jak powinna wyglądać postaw na kuchnie na wymiar – to jedno z najnowszych rozwiązań. Współczesna biała kuchnia w stylu skandynawskim to zestawienie minimalizmu i ekologicznych materiałów. Dobrze prezentują się w niej meble z bielonego drewna. Dekoracje powinny być okrojone do minimum, żeby móc w pełni napawać się skandynawską prostotą. Aby nie zepsuć tej konwencji, należy wprowadzić do aranżacji biały sprzęt AGD, bowiem prezentuje się on lżej aniżeli jego stalowe lub kolorowe odpowiedniki. Należałoby zdecydować się też na swobodne formy szafek kuchennych, surowe blaty oraz jednolite powierzchnie frontów.