Jaki model wanny jest najlepiej wybrać?

Dla zapewnienia sobie komfortu akustycznego, należałoby zainwestować w izolację dźwiękową ułożoną pomiędzy wanną a ścianą, a czasem również w obudowie wanny.
Większość producentów sprzedaje wanny wraz z elementami niezbędnymi do ich montażu, czyli stopami a także wspornikiem. Wolno je zastąpić nośnikami styropianowymi, ale są one sprzedawane indywidualnie do konkretnego rodzaju wanny. Niezwykle istotne jest, by montaż wanny był rzetelny a także kompatybilny z zastrzeżeniami producenta. Zbyt wiele tu szczegółów, które mogą w przyszłości zepsuć komfort użytkowania z urządzenia, by można było sobie pozwolić na majsterkowanie. Lepiej prace przy instalacji wanny z hydromasażem zostawić specjalistom. Kiedy wanna jest już stabilnie usadowiona, czas na montaż obudowy. Dzisiaj producenci wanien proponują gotowe obudowy. Ich zaletą jest prosty oraz szybki montaż, który można zrealizować samodzielnie. Co ważne, obudowa jest równie łatwa do zdjęcia, na wypadek gdybyśmy potrzebowali komfortowego dostępu do syfonu lub podłączeń baterii. Obudowy są sprzedawane w różnorakich formatach i wymiarach, przeznaczonych do poszczególnych projektów wanien danego producenta. Nie musimy się zatem martwić jej dostosowaniem. Pokrewne do wanien asymetrycznych będą wanny symetryczne kątowe wyróżniające się równą długością boków. Tutaj również front wanny może być o prostych liniach lub w postaci łuku (ćwierć koła). Wanny z hydromasażem są zwykle wykorzystywane w wielu ośrodkach leczniczych. Kiedy wanna staje się elementem urządzenia łazienki możemy sami zadbać o zdrowie własnego kręgosłupa, dzięki czemu unikniemy długich kolejek do sanatoriów. Z myślą o komforcie klientów producenci starają się wyciszyć pracę wanien z hydromasażem. Głośność urządzenia podawana jest w decybelach. Poziom natężenia dźwięku wanien z hydromasażem wynosi zwykle 60 dB. Aby masaż był aktywny, odległość ciała od dyszy winna mieć około 10 cm. Powierzchnia wanny ma także wpływ na to, ile osób będzie mogło z niej korzystać jednocześnie, a zgodnie z ofertą producentów, może to stanowić nawet do 5 osób.

Masz małą łazienkę, ale nie chcesz rezygnować z rozluźniających kąpieli w pachnącej pianie? Mamy dla Ciebie funkcjonalne rozwiązanie – wanny narożne, jakie oszczędzają miejsce i zachowują pełną funkcjonalność.
Nie zawsze jednak możemy sobie pozwolić na tak wielki wydatek. W takiej sytuacji warto zastanowić się, czy najważniejsza jest dla nas wszechstronność, ciepło a także cicha praca (najtrafniejszym wyborem będzie wtedy brodzik akrylowy) czy może znaczenie ma przede wszystkim solidność i prostota pielęgnacyjna (brodzik stalowy). W wypadku brodzików zrobionych z akrylu wiele osób ma obawę o ich wytrzymałość. Nawet, jeżeli podczas codziennego używania na brodziku pojawią się rysy albo odpryski, możemy je w stosunkowo krótkim czasie zakryć. Wystarczy użyć płynny akryl albo specjalne produkty do naprawy. Brodziki półokrągłe stosowane są w mniejszych łazienkach. W sporych możemy pozwolić sobie na szerszą kabinę, z brodzikiem kwadratowym lub prostokątnym. Ostatnio modne stały się brodziki o minimalnej wysokości, tzw. niskie, wystające zaledwie parę cm ponad posadzkę. Takie brodziki z pewnością łatwiej jest utrzymać w czystości, w dodatku nadają łazience nowomodnego wyglądu a także są dobre do wysokich kabin. W niskich brodzikach wykorzystywane są odpływy rozmiarze fi-90, dzięki czemu woda spływa szybko oraz nie wylewa się z brodzika na podłogę. Płytkie brodziki to doskonała opcja dla osób lubiących nowoczesny design. Należałoby jednak pamiętać, iż kupując brodzik prysznicowy, musimy wziąć pod uwagę minimalne rozmiary montażowe rozważanego syfonu i co się z tym wiąże, potencjalną konieczność uformowania wnęki pod syfon. Jeśli nie jest to możliwe, należy zastosować brodzik kompaktowy, natomiast, gdy planujemy zachować dostęp do dołu brodzika, należy dobrać brodzik ze zdejmowaną obudową. Jeżeli nie mamy w łazience wanny, należałoby przeanalizować brodzik głęboki, zwykle dostępny z siedziskiem – będzie to właściwe rozwiązanie. Ilość miejsca w łazience przenosi się bezpośrednio na wymiary danego brodzika, natomiast wzór oraz stylizacja zależy wyłącznie od twojego gustu i dodatkowego wyposażenia łazienki.