Kabiny natryskowe – co musisz wiedzieć?

Nowoczesne technologie z impetem pojawiły się na salonach łazienkowych. Warstwy ochronę, nowoczesne metody chromowania elementów – Sprawdź, na co powinieneś zwrócić uwagę!
Następnie zależnie od powierzchni toalety, jej aranżacji należy ustalić czy ma to być kabina uchylna bądź otwierana. Ponadto kabina prysznicowa winna nawiązywać wizualnie do całej aranżacji pomieszczenia, jego stylizacji. Podstawową cechą jest także solidne wykonanie – kabina prysznicowa to towar kupowany na wiele lat używania. Łatwość czyszczenia uwzględniono już na etapie przygotowywania, bądź również użycie wyłącznie górnej bieżni. Likwidujemy w ten sposób miejsca trudne do czyszczenia, podatne na zabrudzenia lub zakamienienie. Posiadając na uwadze codzienną eksploatację warto przeanalizować wykorzystanie hydrofobowej powłoki na powierzchniach szklanych ułatwiającej sprzątanie a także ograniczającej odkładanie się wapnia. Również przy kabinach jak również drzwiach prysznicowych istotnym założeniem może być też jakość drzwi, przeważnie większe w modelach uchylnych, jakie wymagają jednak szerszej powierzchni. Jeżeli chodzi o dodatkowe funkcje kabin, często całkowicie zabudowane kabiny z hydromasażem, oprócz podstawowej słuchawki prysznicowej, posiadają kran (taki, jak w wannie), deszczownicę przymocowaną do sufitu, a nawet specjalny panel do masażu stóp. Jeśli jednak do normalnej kabiny chcemy dokupić dodatkowo panel sterowania z hydromasażem, dopłacimy za niego od ok. 500 zł do nawet 10 000 zł. W przykładzie bardziej kosztownych paneli możemy liczyć na specjalne możliwości, takie jak termostat, radio, alarm lub podłączenie do telefonu. Możemy wybrać więc tańszy albo droższy model, w zależności od przewidzianych przez nas kosztów. Należy jedynie pamiętać, że wybór powszechnych wymiarów oraz kształtów jest ogromny, natomiast nietypowych – mały.

Rewolucyjne, wygodne, nowoczesne a także dopasowane do toalety. Takimi wyrażeniami można nazwać nowoczesne kabiny prysznicowe, jakie można nabyć w większości marketów.
Niezależnie od użytego materiału, samo wykończenie może być dowolne. Można dlatego zdecydować się na ścianki transparentne jak i matowe, z nadrukiem albo gładkie. Na rynku dostępne są brodziki akrylowe bądź brodziki metalowe, a także gotowe brodziki ceramiczne pozwalające na aranżacje niewielkich łazienek. Kabina prysznicowa bez brodzika ustawiana jest na właściwie przygotowanej podłodze. Dzisiaj jest to bardzo popularne rozwiązanie, które nie pogarsza estetyki łazienki i pozwala wizualnie ją powiększyć. Stanowi to także często wybierane rozwiązanie, jeśli kabina ma mieścić się we wnęce – wówczas tak naprawdę nie ma już konieczności obudowywania ścian kabiną. Kłopotliwe może być samo zorganizowanie właściwej posadzki, jaka musi być w pełni chroniona przed podsiąkaniem. W tym wariancie zabudowane są także syfony prysznicowe, co może przysparzać problemy przy naprawie i myciu. Zamiast za każdym razem likwidować skutki zabrudzeń, należałoby już na wstępie zabezpieczyć się przed ich powstawaniem. Pomoże w tym hydrofobowa powłoka, która skutecznie zapobiegnie przywieraniu wszelkich substancji do zabezpieczonej nią warstwy. Dzięki temu prysznic będzie dłużej czysty. Naukowcy stworzyli taką technikę, dzięki analizie liści lotosu. Pomimo tego, iż żyją one w zamulonej wodzie, zawsze są estetyczne i suche. Nie przywiera do nich pył, oraz powstałe zabrudzenia z wielką łatwością czyści wiatr i deszcz. Także w kulturze zachodu kwiat lotosu jest uważany za symbol niewinności.