Grzejniki łazienkowe – innowacja w twoim mieszkaniu!

Właściwy kaloryfer powinien dawać ciepło, być dekoracją ubikacji oraz działać sprawnie przez wiele lat. Dlatego dobór stosownego kaloryfera jest tak kluczowy jeżeli chcemy by nasza toaleta była luksusowa a także praktyczna.
Przyjmując, że kaloryfery są zbliżonej wielkości oraz są zrobione z tego samego surowca to kaloryferem bardziej efektywnym będzie grzejnik płytowy. Grzejnik taki wyłącznie dogrzewa powietrze w ubikacji do temperatury, bo często wentylacja jest tak zrobiona, że do ubikacji nadchodzi ciepłe powietrze z innych pomieszczeń mieszkalnych. Jeżeli w ubikacji są doprowadzone rury centralnego ogrzewania, wybierzmy kaloryfer łazienkowy wodny, a jeszcze lepiej wodno elektryczny, który jest wyposażony w grzałkę umożliwiającą podgrzewanie pomieszczenia i suszenie ręczników, również poza okresem grzewczym. Wybierając grzejnik do toalety należałoby przemyśleć, czy zamiast drabinki nie zakupić kaloryfera dekoracyjnego. Grzejniki wodne potrafią być zaopatrzone w ekran, jaki prócz roli ozdobnej, maskuje dodatkowo podłączenia do instalacji, a jednocześnie zwiększa powierzchnię emitującą ciepło. Sprawa ta natomiast ulega zmianie w przypadku, kiedy na kratkę grzejnika płytowego położymy zwilgotniały ręcznik. Typowy grzejnik łazienkowy składa się z dwóch dużych kolektorów (wykonanych albo ze stali albo z aluminium), pomiędzy którymi montowane są płaskie albo zaokrąglone rury. Grzejnik szybko dostarcza ciepło oraz podgrzewa i suszy ręczniki, a ogrzewanie podłogowe zapewnia komfortowe ciepło oraz pomaga podtrzymać stabilną temperaturę nawet w większych łazienkach.

Aranżacja łazienki nie jest ani prostym, ani tanim tematem – i to bez względu na jej metraż! Często, nawet gdy powierzchnia łazienki jest mała, lecz ze względu na położenie albo obecność okna niełatwo jest w niej utrzymać ciepło.
Kaloryfer łazienkowy retro pasuje do większości łazienek, a jego niepowtarzalny szaro – retro styl nada wnętrzu unikalnego stylu. Możemy zdecydować się na taki model, który będzie funkcjonalny, a jednocześnie znakomicie przystosowany stylistycznie do naszej łazienki. Taki kaloryfer jest bardzo przydatny zwłaszcza jesienią a także wiosną, gdy jeszcze nie rozpoczęliśmy ogrzewania całego budynku czy zaczynamy powoli rezygnować z uruchamiania kotła, a temperatura na zewnątrz ma predyspozycje do wahań. Coraz bardziej powszechne staje się ogrzewanie podłogowe, przy którym grzejnik poza funkcją grzewczą jest czynnikiem funkcjonalnym a także estetycznym łazienki. Decydując się na kaloryfer chromowany powinniśmy mieć świadomość, iż powłoka chromowa ogranicza odprowadzanie ciepła około 30%, w związku z czym należy wyszukać grzejnik o większych gabarytach. Większa powierzchnia łazienki, usytuowanie jej w kącie domku (dwie ściany zewnętrzne) bądź na poddaszu użytkowym, a także ogromne okno w wnętrzu wymaga dodatkowo innego źródła ciepła. Modny oraz praktyczny grzejnik jest w stanie błyskawicznie dostarczyć ciepło, ogrzać oraz wysuszyć ręczniki, a podłogówka dostarczy pozytywną i suchą podłogę a także utrzyma stałą, komfortową temperaturę nawet w dużej łazience. Odpowiedni grzejnik powinien dawać ciepło, być ozdobą toalety oraz działać bezusterkowo przez wiele lat. Powiązanie ogrzewania podłogowego z grzejnikami to perfekcyjne rozwiązanie grzewcze do łazienki. Z kolei grzejnik elektryczny może wytwarzać ciepło w toalecie przez cały rok, ale pechowo eksploatacja takiego grzejnika nie należy do tanich.