Brodziki prysznicowe – postaw na innowację!

Część osób ceni sobie bardziej wannę aniżeli klasyczną kabinę z brodzikiem. W realnej ocenie zarówno jedno jak również drugie rozwiązanie ma swoje zalety – czytaj więcej.
Istotne jest również, żeby brodzik służył nam przez dłuższy czas. Warto dlatego zastanowić się nad surowcem, z jakiego jest wykonany. Najmodniejsze i powszechnie wybierane są brodziki akrylowe. Są lekkie, oraz w wypadku podłoża styropianowego również wyciszone, ich utrzymanie w czystości nie sprawia problemów. Własności akrylu pozwolą też na zachowanie blasku oraz intensywnego koloru. Akryl posiada bardzo gładką warstwę z niewielkim poślizgiem, niezwykle dobrze amortyzuje hałas spadającej wody i posiada trwały kolor. Innym ciekawym materiałem, z jakiego tworzy się brodziki, jest lany marmur. Brodziki stworzone z lanego marmuru są niezwykle trwałe i wytrzymałe na pęknięcia. Stanowi to surowiec wynikający z mieszaniny sproszkowanych minerałów i żywic polimerowych. Lany marmur jest bardzo gładki w dotyku, nie ma mikroskopijnych porów, nie chłonie więc pyłów, a co za tym idzie nie rozkładają się na nim bakterie ani grzyby. Dodatkowo jest przyjemny w dotyku, gdyż utrzymuje temperaturę otoczenia. Brodziki głębokie natomiast mają tę właściwość, że mogą posłużyć również do wielu innych celów. Wybierane są z reguły przez rodziny z dziećmi, bo ich dodatkowe zastosowanie to wanna dla maluchów. Można w nich także zrobić małe pranie ręczne. Kolejnym walorem głębokiego brodzika może być narożne siedzenie. To ułatwia kąpiel nie wyłącznie dzieciom, ale i osobom starszym. Warto zastanowić się jednak nad barwą brodzika, bowiem odcień biały nie jest jedyną możliwą opcją. Bardzo powszechne są brodziki konglomeratowe kolorowe – czarne, zielone albo ciemne. Odpowiednio dostosowany brodzik prysznicowy harmonijnie dopełnia wnętrze łazienki, i dodatkowo daje najwyższy komfort podczas kąpieli. Jeśli chodzi kształty, nasz wybór jest ogromny. Zakupimy bowiem także brodziki prostokątne oraz kwadratowe, jak również półokrągłe, okrągłe a także narożne.

Prysznic w łazience zazwyczaj kojarzy się z koniecznością wykorzystania brodzika. Wybieramy go, kierując się potrzebami, gustem oraz możliwościami montażu. Zobacz ten wpis i dowiedz się więcej o ewentualnych rozwiązaniach.
Nie zawsze jednak możemy sobie pozwolić na tak duży koszt. W takiej sytuacji warto zastanowić się, czy najważniejsza jest dla nas uniwersalność, ciepło a także cicha praca (najwłaściwszym wyborem będzie wtedy brodzik akrylowy) czy może znaczenie ma przede wszystkim wytrzymałość a także swoboda pielęgnacyjna (brodzik stalowy). W wypadku brodzików zrobionych z akrylu wiele osób ma obawę o ich trwałość. Nawet, jeżeli podczas normalnego użytkowania na brodziku pojawią się wady bądź odpryski, możemy je w dość krótkim czasie zakryć. Wystarczy użyć płynny akryl lub dedykowane produkty do pielęgnacji. Brodziki półokrągłe stosowane są w mniejszych łazienkach. W dużych możemy pozwolić sobie na większą kabinę, z brodzikiem kwadratowym bądź prostokątnym. Ostatnio powszechne stały się brodziki o minimalnej wysokości, tzw. małe, wystające zaledwie kilka cm nad posadzkę. Takie brodziki z pewnością łatwiej jest utrzymać w czystości, w dodatku nadają toalecie nowomodnego wyglądu oraz są właściwe do wysokich kabin. W niskich brodzikach używane są odpływy rozmiarze fi-90, dzięki czemu woda spływa błyskawicznie i nie wylewa się z brodzika na podłogę. Niskie brodziki to idealna propozycja dla osób lubiących nowoczesny wygląd. Warto jednakże pamiętać, że kupując brodzik prysznicowy, musimy wziąć pod uwagę minimalne rozmiary montażowe rozważanego syfonu i co się z tym wiąże, potencjalną konieczność stworzenia wnęki pod syfon. Jeśli nie jest to możliwe, należy wykorzystać brodzik kompaktowy, natomiast, jeśli pragniemy zostawić dostęp do dołu brodzika, należy wybrać brodzik ze zdejmowaną osłoną. Jeśli nie mamy w łazience wanny, warto rozważyć brodzik głęboki, zwykle dostępny z siedziskiem – będzie to rozsądne rozwiązanie. Ilość miejsca w łazience przekłada się bezpośrednio na rozmiary danego brodzika, natomiast wzór a także stylizacja zależy tylko od twojego stylu oraz pozostałego wyposażenia toalety.