Bramy garażowe – najważniejsze zagadnienia!

Brama garażowa oraz jej wybór to bardzo istotna kwestia. Szczególnie w garażu prócz samochodu mamy masę innych wartościowych rzeczy, dlatego dobierając bramę powinniśmy kierować się na pierwszym miejscu kwestią bezpieczeństwa.
Dobierając bramkę należałoby zwrócić uwagę na część rozwiązań mających na celu bezpieczeństwo. Napędy stosowane w projektach automatycznych posiadają zabezpieczenie przeciążeniowe, które stopują bramę garażową w momencie pojawienia się przeszkody w świetle otworu. Dodatkowe zabezpieczenie mogą stanowić fotokomórki, które także mają na celu powstrzymanie bramy, jeśli wykryją przeszkodę. Z kolei największą harmonię wizualną możemy osiągnąć tworząc nić kolorystycznego porozumienia miedzy bramą a elewacją budynku. To dwa elementy niesłychanie ściśle ze sobą powiązane – brama może obejmować nawet do 25 procent przedniej fasady domu. Z tego względu kolor bramy garażu oraz fasady winien być zgrany zwłaszcza w przypadku domków mniejszych. Dodanie drzwi do bramy garażowej poprawia komfort korzystania. Jeżeli pozwoli na to powierzchnia, można wykorzystać drzwi boczne, odrębne od bramy garażowej i współgrające z nią stylistycznie. Drzwi boczne mają identyczny wzór, odcień oraz wypełnienie, jak płaszcz bramki. Opcjonalne rozwiązanie tworzą drzwi przejściowe, stanowiące nieodłączną część bramy. Bramki uchylne mają niesamowicie solidne parametry użytkowe i funkcjonalne, przy równoczesnym utrzymaniu atrakcyjnej ceny. Doskonałej jakości komponenty i stabilna konstrukcja powodują, iż jest to najchętniej wybierana brama do użytkowania w budownictwie wielorodzinnym – osiedlowych garażach szeregowych. Bramy segmentowe to indywidualność oraz automatyka w zasięgu ręki. To najczęściej wybierane bramy o wysokim standardzie, gwarantujące komfort a także wygodę oraz świetną izolację cieplną. Walorem bramy złożonej jest także możliwość zintegrowania jej praktycznie w dowolny typ wnęki garażowej.

Osoby decydujące się na bramę skrzydłową najczęściej podejmują tę decyzję z dwóch powodów. Po pierwsze jest to brama stosunkowa tania w zakupie oraz montażu, a po drugie czasami niesłychanie dobrze może dopasować się w kompozycję domu – szczególnie w domkach o konstrukcji drewnianej.
Często wykorzystywane są w garażach górnej krawędzi łukowej. Dzięki nowatorskiemu, nożycowemu aparatowi podnoszenia nie mają prowadnic przysufitowych. Takie rozwiązanie nie tylko pozwoli wygospodarować miejsce w garażu, ale także sprawia, iż brama porusza się bezdźwięcznie, natomiast jej montaż jest szybki i prosty niezależnie od wysokości sufitu. Zabezpieczenie rozerwania linki chroni przed samowolnym opadnięciem skrzydła bramki w wypadku pęknięcia lin podtrzymujących. Każda brama niezależnie od napędu może być zaopatrzona w obustronny uchwyt lub praktyczną klamkę, które umożliwiają bez kłopotu otwierać i zamykać bramę. Dostępne profile bywają także gładkie, jak również tłoczone, a kolorystyka właściwie jest nieskończona. Bramy garażowe to najtańsza forma na praktyczne oraz wytrzymałe zamknięcie naszego garażu, niezależnie od tego czy jest używana na własnej działce lub w zabudowie szeregowej. Wygodnie rozsuwane drzwi do góry umożliwiają na swobodny dostęp do garażu kiedy także na bezpieczny i szybki wyjazd auta. Dodatkowo można zaopatrzyć je w automat, dzięki temu możemy swobodnie zaparkować swój pojazd bez potrzeby wychodzenia z niego. Mimo wielu właściwości bramka uchylna nie wytrzymuje częstokroć zestawienia z nowocześniejszymi rozwiązaniami rolowanymi bądź segmentowymi. Dla użytkowników doceniających komfort bramy mogą być zaopatrzone w sterowany radiowo napęd, jaki łączy wielką moc z pięknym designem. Długofalowe używanie bramy gwarantuje zastosowanie doskonałej jakości aluminium – materiału wytrzymałego na korozję. W tym zakresie ważne jest zarówno położenie garażu względem ulicy, jak i forma garażu oraz wielkość przestrzeni na podjeździe.