Biała kuchnia – postaw na innowację!

Powodów, dla których należałoby wybrać biel, jako kolor królujący jest wiele. Ważne jest, aby dobierając kolor dla swojej kuchni być tego świadomym i posiadać strategie na całość kompozycji.
Świetnym projektem na aranżację białej kuchni to zastosowanie fototapety z kolorowym motywem. Dzięki niej złamiemy sterylność bieli, a równocześnie dodamy uroku całemu pomieszczeniu. Do tego wystarczy dobrać wyłącznie delikatne dodatki, również dobrane pod kolor dobranej tapety. Biała kuchnia, zwłaszcza, gdy fronty mebli kuchennych są na wysoki połysk, wydawać może się wnętrzem nieco chłodnym i sterylnym. Dlatego warto przełamać ową regularność, pobudzając kuchnię różnymi odcieniami. Niesłychanie popularne jest wykańczanie białej kuchni elementami drewnianymi – biel oraz drzewo to niezastąpiona para, która zwykle skutkuje niesamowitym rezultatem wizualnym. Modne są również szarości, czy to na ścianie bądź też w postaci blatu. Dla efektu kuchni jeszcze bardziej szykownej i eleganckiej warto wprowadzić odrobinę czerni. Czarny gruby blat pokryty twardym laminatem z niewielką ilością złotych plamek zagwarantuje mocny akcent zwieńczający strefy robocze. Złoty deseń spowoduje, że wszystkie okruszki na powierzchni staną się niewidoczne.

Biała kuchnia to niezaprzeczalny przebój ostatnich lat. Kolor biały jest uniwersalny, dzięki czemu możemy bez problemu dobrać go do pozostałych elementów aranżacji!
Kiedy zechcemy mieć blat z kamienia jego waga będzie niekorzystna dla konstrukcji mebli. Rozważnie jest wybrać wariant z klejonym obrzeżem. Kamienny blat wyróżniają się często nieskomplikowaną, minimalistyczną oraz niezwykłą formą, innowacyjnym wzornictwem detali. Meble innowacyjne mogą mieć zdecydowane, intensywne, jaskrawe kolory, fronty z połyskiem, jednolite powierzchnie, mogą być połączone z dodatkowymi elementami takimi jak metal lub aluminium. Warto postawić na aranżacje kuchni, w jakich biały połysk gra pierwsze skrzypce aranżacyjne. Opracowane przez polskich architektów i projektantów przedstawiają się niezwykle efektownie. Gdy meble oraz blat kuchenny zostaną już wybrane, nadszedła pora na wykorzystanie ścian między niskimi, a górnymi szafkami kuchennymi. Na wstępie warto zaakcentować, że ta przestrzeń powinna mieć ok. 70 cm wysokości. W przypadku, gdy mieszkańcy są niskiego wzrostu, warto tę przestrzeń skrócić, by nie komplikować użytkowania z górnych półek. Dzięki temu zyskujemy więcej miejsca na szafki kuchenne, które mogą mieć jednocześnie większą głębokość. Biel jest zmienna – białą kuchnie możemy dostosowywać do pory roku, naszego temperamentu bądź po prostu do zmieniającej się mody. Wystarczy kila dodatków w formie: ściereczek kuchennych, puszek na przyprawy oraz suche produkty, doniczek na kuchennych oknie, taka drobna przemiana starczy, aby styl kuchni był zdecydowanie inny. W sieciówkach znajdziesz także dobrze wykonane meble dobrej jakości, jak również te wykonane z najtańszych tworzyw. Atutem tego rozwiązania jest wygoda – kupujesz komplet, który wpadł Ci w oko i znasz ostateczny rezultat. W katalogach marketów znajdziesz wielki wybór atrakcyjnych kuchni. Jeżeli natomiast Twoja kuchnia ma skomplikowany, nieustawny układ lub po prostu posiadasz własną, jasną koncepcję tego, jak winna wyglądać postaw na kuchnie na wymiar – to jedno z najnowszych rozwiązań. Innowacyjna biała kuchnia w stylu skandynawskim to połączenie minimalizmu oraz ekologicznych surowców. Dobrze prezentują się w niej meble z bielonego drewna. Dekoracje winnym być ograniczone do minimum, aby móc w pełni radować się skandynawską prostotą. Aby nie popsuć tej konwencji, należy wprowadzić do aranżacji biały sprzęt AGD, ponieważ prezentuje się on lżej niż jego stalowe lub kolorowe zamienniki. Warto zdecydować się również na swobodne formy szafek kuchennych, proste blaty oraz gładkie powierzchnie frontów.