Baterie kuchenne – czemu warto w nie zainwestować?

Baterie zlewozmywakowe to jeden z najistotniejszych aspektów kompozycji kuchni. Sądzę, że jej dobór stanowi przysłowiową wisienkę na torcie, więc sprawdź, co musisz wiedzieć!
Dopasowując baterie kuchenną należałoby zastanowić się nad jakością która nas interesuje. Chromowana warstwa baterii zabezpiecza ją przed brzydkimi odciskami palców. Dodatkowym pozytywem jest prostota czyszczenia. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy zdani na kojarzące się z dawną epoką białe kurki z niebieskim i czerwonym kółeczkiem, oznaczającym temperaturę wody. Producenci, wychodząc vis-a-vis oczekiwaniom użytkowników, oferują baterie, których design idealnie współgra nawet do nowoczesnego wyglądu kuchni. W rozwiązaniu posiadającym przenośną wylewkę z funkcją prysznica, końcówka jest podłączona do węża, jaki można wyciągnąć do miejsca, gdzie konieczny jest strumień wody. Nadaje się dobrze do mycia sałaty oraz napełniania garnków. Baterie zlewozmywakowe ścienne, jak sama definicja wskazuje instaluje się na ścianie nad zlewozmywakiem. Baterie zlewozmywakowe ścienne są przykręcone do rur z ciepłą oraz zimną wodą. Jeszcze parę lat temu powyższe rozwiązanie było powszechnie wykorzystywane, ale dziś jest wypierane przez baterie sztorcowe.

Jeśli urządzasz własną wymarzoną kuchnię lub planujesz w najbliższym czasie przeprowadzić remont, zachęcamy do tego, aby poświęcić chwilę uwagi na baterie kuchenne. Jest to bowiem element wyposażenia, jaki musi wykonywać wiele zadań, a przy tym powinien dodatkowo wyglądać elegancko, ponieważ nie da się go w żaden sposób schować.
Modele z wyciąganą wylewką ułatwią napełnianie wysokich naczyń wodą. Dzięki wyciąganej wylewce używanie baterii jest łatwe i wygodne. Innym dobrym rozwiązaniem jest perlator z systemem anti scale. Jest to niewielka siateczka, która natlenia wodę. W efekcie zużywamy jej mniej. Dopasowana do własnych potrzeb wylewka to podstawa praktyczności. Warto mieć na uwadze, że im większa wylewka, tym łatwiej jest z niej korzystać – pozostaje więcej przestrzeni do pracy. Sprawdzi się jednak raczej w przypadku dużych, wielokomorowych, głębokich zlewów – wysoka wylewka a także mały jednokomorowy zlewozmywak to połączenie, które trzeba niezwykle dobrze przeanalizować. Należy tak dostosować dane rozwiązanie, aby zyskać najbardziej komfortowy system, a dodatkowo – zadbać o proporcje. Na początku zwróćmy zatem uwagę, żeby kran był dobrany wielkością do zlewozmywaka. Przy większych i dwukomorowych warto zadbać, aby miał także szeroki kąt obrotu. Dobrze też, żeby był prosty w obsłudze a także łatwo się odkręcał, jest to istotne w sytuacji, kiedy mamy brudne dłonie i próbujemy odkręcić kran łokciem. Naturalnie, równie istotny co funkcjonalność jest design, wylewka mimo relatywnie niewielkich wymiarów przyciąga wzrok również może tworzyć subtelny akcent podkreślający klimat kuchni. Baterie kuchenne bezdotykowe zawierają mechanizm, jaki wyczuwa zbliżone dłonie i po pewnym okresie wypływ wody jest automatycznie zatrzymywany, a ponowne otwarcie baterii odbywa się po ponownym zbliżeniu dłoni. W przypadku montażu bardziej skomplikowanych baterii termostatycznych czy kooperujących z bojlerem, albo z wyspecjalizowanymi zestawami wkładów filtrujących należy zdać się na autoryzowanego fachowca. Dla rodzin dbających o oszczędność, która przekłada się również na troskę o środowisko jak także finanse świetnym rozwiązaniem będzie bateria z perlatorem. Posiada ona ceramiczny regulator, jaki powoduje, iż po uruchomieniu z kranu popłynie zimna woda, a niezmieszana, jak w wypadku baterii standardowych. Biorąc pod uwagę częstotliwość korzystania z tego sprzętu, oszczędności mogą okazać się znaczne.