Bateria łazienkowa – najważniejsze zagadnienia!

Sądzę, że w przypadku wybory armatury należałoby postawić na nowatorskie rozwiązania. Czytaj dalej, i dowiedz się więcej o istotnych parametrach, o których musisz pamiętaj wybierając baterię!
Dzięki ulepszonej technice nakładania chromu, baterie łazienkowe zachowują estetyczny design przez długie lata. Innowacyjne baterie umywalkowe są zaopatrzone w niezwykle funkcjonalny system montażu, jaki umożliwia na błyskawiczną instalację w łazience. Dobrej jakości bateria powinna posiadać również specjalnie opracowany ogranicznik przepływu użycie wody. Jeden uchwyt, jakim regulujemy zarówno wielkość strumienia wody (w położeniu pionowym), jak także jej temperaturę (w ustawieniu poziomym), jest wygodniejszy w używaniu od dwóch pokręteł. Najbardziej higienicznym i wydajnym w użyciu rozwiązaniem są dziś baterie bezuchwytowe, uruchamiane przyciskiem, dotykiem albo na fotokomórkę, ale są to nadal rozwiązania raczej drogie, stosowane na ogół w publicznych ubikacjach np. w akademikach a także restauracjach, gdzie temperatura wody do mycia rąk zostaje ustawiona odgórnie. Producenci proponują dodatki, jakie możemy kupić razem z baterią. Niektóre są tak fundamentalne, że przyjmujemy je jako standard, o istnieniu innych warto wiedzieć, by je ewentualnie dokupić. Najpopularniejsze modele możemy nabyć już za kilkadziesiąt złotych. Warto natomiast pamiętać, że produkty te są bardzo proste, częstokroć słabszej jakości a także mogą przeżyć niewątpliwie krócej niż wyroby z wyższej półki. Gwarancja na baterie łazienkowe wynosi od 4-7 lat. Cięższe, masywniejsze modele są lepsze jakościowo. Baterie łazienkowa z perlatorem – rozwiązanie dla tych, którzy nie lubią marnować wody. Baterie z perlatorem, oszczędzające wodę zaopatrzone są w specjalistyczne narzędzie (perlator), który napowietrza strumień wydobywający się z baterii, co sprawia, że podnosi on własną objętość. W ten sposób z baterii nie leci sama woda, lecz mieszanina wody oraz milionów pęcherzyków powietrza. Takie rozwiązanie znajdziemy już w ofercie zdecydowanej większości producentów.

Bateria łazienkowa to materiał, jaki kupujemy na długie lata. Myślę, że warto rozważyć kilka istotnych szczegółów, aby zakupić produkt dobry i bezusterkowy tak, żeby nigdy nas nie zaskoczyła zalana łazienka.
Kupując baterię wannową albo prysznicową nie zapomnijmy, iż na oszczędzanie wody ma wpływ także głowica prysznicowa. Jeżeli jest dobrze skonstruowana, podnosi oszczędność wody bez obniżania komfortu kąpieli. Dodatkowo w niektórych rozwiązaniach można skonfigurować nawet pięć różnych strumieni wody. Gwarantują one pobudzenie skóry zarówno delikatne, jak także mocne – w formie batów wodnych. Do wyboru mamy także baterie wannowe stojące na brzegu wanny w specjalistycznych otworach lub wolnostojące. Różne detale baterii zużywają się w różnym czasie. Sprawdźmy zatem, czy równie długa rękojmia obejmuje również głowice bądź przełączniki. Warto również upewnić się, gdzie poszczególny towar został wyprodukowany. Zdarzają się niestety takie firmy, które kupują kontenery produktów w Chinach, po czym w Polsce – w najlepszym wypadku – wymieniają głowice na lepsze i sprzedają, jako towar Polski. Niektóre z takich baterii wytrwają do końca dwuletniego okresu gwarancji, ale często już wcześniej warstwa zaczyna się przecierać, przebarwiać, głowica rozregulowuje. Należałoby przy zakupie pamiętać, iż poważni producenci na własne towary udzielają najczęściej dłuższy okres gwarancji, na ogół pięcioletni. Na rynku mamy dostępne różnorodne kolory – od podstawowego chromu lub złota, przez modne – czerń bądź biel, aż po oryginalne – czerwone, błękitne, a nawet fioletowe. Przy aranżacji wnętrza należy przewidzieć rozmieszczenie przyłączy wody pod prawidłowo dobrany przez nas wariant baterii. W przypadku wyboru baterii prysznicowych należałoby kierować się dewizą: że im więcej waży, tym lepiej. To oznacza im większa bateria, tym wytrzymalsza i szczelniejsza. Baterie o wyższej wadze mają szersze ściany, dzięki czemu są mniej podatne na różne temperatury wody. Ciężko sobie wyobrazić w dzisiejszych czasach toaletę bez baterii. Aktualnie na rynku do kupienia jest taka różnorodność najróżniejszych baterii do umywalek, bidetów, wanien oraz kabin prysznicowych, że jedynym hamulcem może tu być tylko i wyłącznie budżet, jaki chcemy wyłożyć na baterie.