Baseny ogrodowe – postaw na innowację!

Woda jest jednym z najlepszych sposobów na zrelaksowanie a także odprężenie całego ciała, jeżeli zatem możemy skorzystać z jej pozytywnego wpływu nie w łazienkowej wannie, a na świeżym powietrzu – baseny ogrodowe stają się lokatą godną uwagi.
Najdroższą wersją basenu ogrodowego są tak zwane baseny na stelażu. Są to budowy oparte na określonym stelażu. Baseny takie są zdecydowanie największe, ale również najdroższe. Większe rodzaje basenów stelażowych posiadają również możliwość dołożenia filtrów albo podgrzewaczy wody. Ceny tego typu basenów także wynoszą od kilkuset to kilku albo nawet kilkunastu tysięcy złotych. Znacznie bardziej solidne są zbiorniki na stelażach, lecz proporcjonalnie ich cena jest także wyższa. Posiadają one spore rozmiary, dlatego należy dokładnie zastanowić się nad ich stałą lokalizacją. By obniżyć wydatki związane z utrzymaniem właściwej temperatury wody, ustawiamy zbiornik w miejscu nasłonecznionym. Sama woda jednak nie wystarczy, żeby maluch się nie nudził. Zatem warto zakupić od razu zabawki przeznaczone do kąpieli. Jest to nie tylko standardowa gumowa kaczka, natomiast także rozmaite statki i łódki (zarówno takie z napędem), zwierzątka, wędki, zabawki grające czy świecące a także wiele innych. Montaż zbiornika wraz z dołączoną do produktu informacją nie stwarza większych kłopotów. Dwóch sprawnych ludzi jest w stanie go postawić w ciągu paru – kilkunastu godzin. Przed montażem należy zorganizować podłoże. Najlepiej sprawdza się betonowa wylewka. Baseny kąpielowe do ogrodu dadzą nam użytkowanie z nich w dowolnym momencie, bez tłumów atakujących publiczne pływalnie, w ciszy a także spokoju z grupą znajomych osób czy najbliższą rodziną. Zbiornik na stałe umiejscowiony na terenie nieruchomości znacznie podnosi też jej wartość ogólną, dzięki czemu w sytuacji sprzedawania domu, możemy uzyskać za niego znacznie lepszą cenę. Aktywność ruchowa to najefektywniejsza forma zachowania dobrej kondycji. Każdy wie, że pływanie jest najskuteczniejszą metodą rehabilitacji dla serca, kręgosłupa oraz stawów. Podczas kąpieli w basenie należy także pamiętać o kwestiach bezpieczeństwa – zawsze obserwuj dzieci, jeśli są w otoczeniu wody. Nie zakładaj jednak, iż dziecko, jakie potrafi już pływać, nie jest narażone na niebezpieczeństwo utonięcia. Obowiązkiem osoby odpowiedzialnej jest stałe obserwowanie i kontrolowanie dziecka znajdującego się w wodzie bądź w jej otoczeniu.

Basen dla dzieci stał się w zeszłych latach obecny w prawie każdym ogrodzie. Ceny tych sprzętów są tak różne, iż można wybierać pomiędzy basenami kosztującymi kilkaset złotych i konstrukcjami, których cena dochodzi do kilkunastu tysięcy.
Jeżeli będziemy pamiętać o zakrywaniu basenu na noc to skutecznie ograniczymy nie tylko koszty podgrzewania, ale także ubytki wody na skutek parowania. Zazwyczaj do pokrywania stosuje się niedrogie folie słoneczne, tkaniny PCV lub żaluzje. Co ważne, te ostatnie są niesamowicie odporne i niezawodne, gdyż po takiej pokrywie może poruszać się nawet osoba pełnoletnia. Alternatywą są pokrycia z lekkich płyt poliwęglanowych i fachowe balony wypełnione powietrzem. Niezbędne dodatki basenowe stanowią filtry czyszczące wodę. Warto też pomyśleć o akcesoriach poprawiających komfort kąpieli – schodkach lub skoczniach oraz świetle uatrakcyjniającym późne kąpiele. Filtr do większych zbiorników ogrodowych to konieczność. Z mniejszych dmuchanych można usunąć wodę i po wymyciu basenu, wypełnić go powtórnie. Warto również wyposażyć się w sieć, umożliwiającą wyławianie nieczystości z basenu, np. Insektów lub liści. Przydatny jest też odkurzacz basenowy – podłączony do ogrodowego węża, ciągnie brud z podłogi basenu. Raz na jakiś czas winniśmy także odkażać wodę w basenie. W sklepach są dostępne specjalne preparaty tlenowe -filtrują one wodę oraz, co ważne, nie dają nieprzyjemnego zapachu, takiego jak chlor. Basen ogrodowy powinno się przykrywać, żeby nie trzeba go było częstokroć czyścić. Folia pęcherzykowa ułatwia też utrzymać dość wysoką temperaturę wody – jest na pewno tańsza niż zadaszenie, ale przyda się także mechanizm do jej chowania – w sumie kilka tysięcy złotych.